КНИГИ ДЛЯ ВАШОГО ВНЕСКУ
У БІБЛІОТЕКУ МУЗЕЮ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА
Наша актуальна «двадцятка» книг з анотаціями та орієнтовною вартістю.
Через клік на зображення будь-якої обкладинки можна прямо з нашого сайту перейти на форму платіжного сервісу і зробити благодійний внесок на наш цільовий рахунок з метою придбання для Бібліотеки МСМ обраної книги або кількох. Ми не збільшували суми на розмір комісії платіжного сервісу (2,2%) і вартість логістики, щоби ви могли бачити чисту вартість фондів. У формі можна вказати суму на ваш розсуд і додати відповідний коментар (наприклад, скопіювати в це поле ім’я автора і назву книги або кількох, або зазначити інший коментар — наприклад, на курування, адміністрування і логістику). Здійснюючи внесок, ви погоджуєтесь із умовами Публічної оферти меценатської підтримки Бібліотеки МСМ.
Всіх меценатів ми просимо заповнити анкету аби мати можливість вписати вас в історію Бібліотеки МСМ.
Ділимося також покликанням на повний каталог кураторської добірки, де надалі відмічатимемо актуальні статуси, тож можна буде бачити процес формування фондів бібліотеки. Дякуємо вам за увагу і підтримку !
Інтердисциплінарні розвідки мистецтва та візуальної культури, в межах яких досліджується інвалідність з точки зору життєвого досвіду. Книга складається з п’яти тематичних частин: методології доступу, агентства та етики в культурних інституціях; політика та етика співпраці; репрезентація художників з інвалідністю в візуальних та перформативних мистецтвах; визначення «аутсайдер» у мистецтві; та роздуми від першої особи про інвалідність та мистецтво.
Орієнтовна ціна: 4 700 UAH
У часи, коли вже неодноразово проголошувалася смерть арт-критики, ця книга намагається розвіяти ці міфи, стверджуючи, що відсутність єдиного домінантного голосу в критиці не є слабкістю, а силою, що дозволяє маргіналізованим голосам і новим глобальним і політичним перспективам вийти на перший план. Виходячи із тридцятирічного досвіду роботи редакторкою Art Monthly, авторка пропонує новий погляд на дискусійні питання в критиці, зокрема, на такі, як стосунки між художниками та критиками, академізація критичного дискурсу та відносини між історією мистецтва та критикою.
Орієнтовна ціна: 819 UAH
Впливова теоретична робота середини 2000-х, в якій автор проголошує кінець мистецтва. Простежуючи загибель естетичного досвіду до творчості та розробок Марселя Дюшана і Барнетта Н’юмана, Куспіт стверджує, що девальвація невіддільна від ентропійного характеру модерного мистецтва, а антиестетичне постмодерне мистецтво є його фінальним станом.
Орієнтовна ціна: 750 UAH
Антологія, що складається з есеїв антропологів, екологів, дослідників історії наук, мистецтва, літератури та біонформатики, які розробляють критичні та художні інструменти для спільного виживання в понад-людському Антропоцені. Розвідки структуровані навколо двох головних постатей: Привидів, або пейзажів, що переслідуються насильствами модерності; та Монстрів, або міжвидової та внутрішньовидової соціальності.
Орієнтовна ціна: 750 UAH
Том, що всебічно висвітлює найновіші розробки міжнародних дослідників, які працюють на перетині сучасного мистецтва, візуальної культури, активізму та зміни клімату. Вони концентруються, зокрема, на таких важливих питаннях: чому і як мистецтво та візуальна культура, а також їхня етика та цінності, визначають світ, що формується кліматичними катаклізмами? Ця публікація є втіленням спільних зусиль екологічних гуманітарних наук, націлених на поглиблення розуміння зв’язку між кліматом та соціальними, культурними та політичними сферами, що, водночас, розширює галузі екокритичних історії мистецтва та візуальних студій.
Орієнтовна ціна: 6000 UAH
Досліджуючи нетрадиційні архіви (наприклад, архіви Ґаральда Зеємана та Ганс Ульріха Обріста), ця книга пропонує нові погляди на архівну практику. Її автори розбирають питання необхідності просторової постійності та стуктурних дизайнів, які б уможливлювали різноманіття форм архіву як інституції.
Орієнтовна ціна: 890 UAH
Том зосереджується на нових розробках у сфері вивчення творів мистецтва та їхньої історії; а також на дисциплінарних можливостях та проблемах, які виникли в умовах використання цифрових ресурсів і методологій. Розділи охоплюють широкий спектр технічних та концептуальних тем, які визначають поточний стан галузі та окреслюють стратегії майбутнього розвитку. Ця книга пропонує сучасний погляд на міждисциплінарні інструменти, які змінюють мистецькі історичні дослідження, освіту та консервацію.
Орієнтовна ціна: 7502 UAH
На таких прикладах, як 3-я Афінська Бієнала та 7-ма Берлінська Бієнале, авторі цієї публікації розглядають, як формується внутрішня напруженість між сферами мистецтва та політики, коли вражаючі виставки намагаються діяти як місця активізму. Спираючись на етнографічні дослідження та сучасну теорію культури, ця книга стверджує, що бієнале викривають естетику як буржуазну категорію і водночас відтворюють та поширюють ексклюзію у соціальних ландшафтах.
Орієнтовна ціна: 5487 UAH
Новаторська антологія, яка всебічно досліджує зв’язок західного мистецтва з мистецтвом і матеріальною культурою всього світу. До неї увійшли 370 текстів, деякі з яких вперше опубліковані англійською мовою. Статті представлені у восьми хронологічних частинах, що поділяються на ключові теми, відповідні кожній історичній епосі.
Орієнтовна ціна: 1775 UAH
Два томи, що висвітлюють особливе значення ідей авангарду в часи глобальної політичної кризи. Ця колекція робіт, есеїв, інтерв’ю та творів мистецтва найрадикальніших практиків сучасної культури, письменників та критиків охоплює різні стратегії та часові виміри авангардного мистецтва та політики. Необхідна книга для розуміння різноманітних шляхів, якими авангардизм розвиває рефлексивні та експериментальні комбінації естетичної та політичної практики.
Орієнтовна ціна: 1800 UAH
Поєднуючи дискурс-аналіз, структуралістський психоаналіз та теорію медіа, автор додає важливий історичний вимір не лише до поточних дебатів про взаємозв’язок між цифровою обізнаністю та постструктуралізмом, а також до розуміння того, якою мірою ми створені нашими технологіями. Книга пов’язує встановлення нових дискурсивних практик із впровадженням нових медіа-технологій і демонструє, як вони визначають сприйняття психоаналізом психічного апарату у контексті інформаційних машин.
Орієнтовна ціна: 850 UAH
Одна із основних публікацій глобальної історії мистецтва. Ця книга є колекцією есеїв-роздумів істориків мистецтва та критиків на тему практики та відповідальності глобального мислення в межах дослідження мистецтва та виставкових проєктів.
Орієнтовна ціна: 1245 UAH
П’ятий том із серії лекцій фундацій, що пропагує прочитання творчої практики конкретної мисткині чи митця іншими художниками. Ця книга охоплює різноманітні погляди на мистецтво Роберта Смітсона, відомого як теоретика ленд-арту, який активно розвивав мистецтво ландшафтних інсталяцій.
Орієнтовна ціна: 490 UAH
Перше англомовне дослідження, що зосереджується на політиці та естетиці українського поетичного кіно 1960-70-х років. Його автор висвітлює, як режисери київської студії імені Олександра Довженка були одержимі питаннями ідентичності та вимагали від радянської кіноіндустрії та глядачів визнати українську культурну відмінність. Перші два розділи книги присвячені культивації екзотичного та «домашнього» образу українців у радянському кінематографі зі сталінських часів.
Орієнтовна ціна: 3945 UAH
Збірка есеїв відомої словенської кураторки Зденки Бадовінац, яка є учасницею у міжнародної дискусії про переосмислення геополітики мистецтва після падіння комунізму, критикинею нерівноправних переговорів між Сходом і Заходом, історикинею авангардного мистецтва соціалістичних та постсоціалістичних країн та поборницею радикальних музейних реформ.
ПІДТРИМАНО, книга на шляху до Бібліотеки МСМ
Орієнтовна ціна: 540 UAH
Колекція статей, що висвітлюють реакції митців на війни з 1914-го і до сучасності, аналізуючи велику кількість складних робіт в межах транснаціонального та мультидисциплінарного підходів. Багато творців, які досліджуються в збірці, мали безпосоредній досвід війни; вони є свідками, які розробили унікальну візуальну мову як пряму відповідь на ролі жертв, солдатів, біженців, партизанів, в’язнів чи офіційних художників.
Орієнтовна ціна: 5011 UAH
Від просторової церковної музики до технологічних розробок радіо, звукозапису та телефону, книга простежує еволюцію звукових інсталяцій і звукової скульптури, появу та зростання виставок саунд-арту та галерей. Ґрунтуючись на підходах історії музики та мистецтва, а не філософської теорії, ця публікація охоплює практику багатьох художників і вивчає твори, які не згадані в жодній іншій книзі на цю тему.
Орієнтовна ціна: 1255 UAH
Ця книга є першим інтердисциплінарним аналізом мистецтва перформансу у Східній, Центральній та Південно-Східній Європі за соціалістичних часів. Досліджуючи специфіку подієвих форм мистецтва в цих регіонах, кожен розділ висвітлює критичну роль, яку вона відігравала в умовах цензури. Книга зображує мистецькі мережі Югославії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Східної Німеччини та Чехословаччини з особливим акцентом на дискурсах, які сформували мистецьку практику того часу.
Орієнтовна ціна: 1310 UAH
Ця книга є першим комплексним порівняльним дослідженням художньої культури регіону, який колись знаходився між залізною завісою та Радянським Союзом; тієї частини Європи, яка після лютого 1945 року опинилася в пастці впливу Радянського Союзу. Автор описує складні зв’язки між авангардною мистецькою практикою та політикою в Чехословаччині, Югославії, Польщі, Східній Німеччині, Румунії, Угорщині та Болгарії від кінця Другої світової війни до краху комунізму в 1989 році.
ПІДТРИМАНО КАТЕРИНОЮ НОСКО, книга на шляху до Бібліотеки МСМ
Орієнтовна ціна: 980 UAH
Ця книга демонструє, як процес радянізації культури України у міжвоєнні роки розвивався зі синтезу різних — і часто суперечливих — культурних проєктів, з локальною та московською орієнтаціями. Використуючи широкий спектр первинних і вторинних джерел, зокрема літературні та архівні матеріали, авторка обґрунтовує свої тези на прикладах двох видатних та контроверсійних українських митців: поета Павла Тичини та прозаїка Миколи Хильового.
Орієнтовна ціна: 1362 UAH
© ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«МУЗЕЙ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА»,
2020—2022